Európai kiberbiztonsági hálózat tagja lett az NKE

Nemzeti Közszolgálati EgyetemA Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kara által vezetett Kiberbiztonsági Kutatóintézet sikeresen pályázott az Európai Unió által 2024-ben létrehozott, több mint száz akadémiai és ipari szereplőt összefogó nemzetközi kiberbiztonsági hálózatba (Industry Academia Network) való bekerülésre.

Az NKE szervezete a már eddig is működő hazai ipari és kutatóintézeti kapcsolatai megerősítése mellett a nemzetközi együttműködést tűzte ki célul pályázatában.  „Egyetemünk kiberbiztonsági szakértői és kutatói hozzájárulhatnak a hálózatban olyan kutatási projektekhez, amelyek a közszféra innovációja révén a kiberbiztonság, az adatvédelem, a fenntartható fejlődés és a digitalizáció területeken az ipari partnerekkel közösen érhetnek el eredményeket. Különleges helyzetben vagyunk, mivel ez az egyetlen olyan felsőoktatási intézmény, ahol a jövő katonai, rendőrségi, közigazgatási, vízügyi, pedagógus szakembereit együtt képezik, és mindeközben napi szintű együttműködés van a hivatásrendek intézményeivel” — mondta Kovács László vezérőrnagy, a Kiberbiztonsági Kutatóintézet vezetője.

A most elindított hálózat egyik legfontosabb célja, hogy hozzájáruljon az európai kiberbiztonsági terület szakembereinek képzéséhez az erre a célra létrehozott Európai Kiberbiztonsági Készségek Akadémia (European Cyberskills Academy) munkájába való bekapcsolódással. Ehhez mind az NKE magyar nyelvű kiberbiztonsági, mind az angol nyelvű kiberbiztonsági, vagy a védelmi infokommunikációs mesterképzési szakok jó kiinduló pontok lehetnek. Az NKE, illetve a Kiberbiztonsági Kutatóintézet által az elmúlt években kialakított ipari kapcsolatai jó alapot nyújthatnak a hálózatban való sikeres munkához.


 

Összefoglalás

  • A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kara által vezetett Kiberbiztonsági Kutatóintézet sikeresen pályázott az Európai Unió által 2024-ben létrehozott, több mint száz akadémiai és ipari szereplőt összefogó nemzetközi kiberbiztonsági hálózatba (Industry Academia Network) való bekerülésre.
  •  „Egyetemünk kiberbiztonsági szakértői és kutatói hozzájárulhatnak a hálózatban olyan kutatási projektekhez, amelyek a közszféra innovációja révén a kiberbiztonság, az adatvédelem, a fenntartható fejlődés és a digitalizáció területeken az ipari partnerekkel közösen érhetnek el eredményeket.
  •  Különleges helyzetben vagyunk, mivel ez az egyetlen olyan felsőoktatási intézmény, ahol a jövő katonai, rendőrségi, közigazgatási, vízügyi, pedagógus szakembereit együtt képezik, és mindeközben napi szintű együttműködés van a hivatásrendek intézményeivel” — mondta Kovács László vezérőrnagy, a Kiberbiztonsági Kutatóintézet vezetője.

GJ

Vélemény, hozzászólás?

Next Post

Újabb nagy webáruházat vizsgál a GVH

sze febr 12 , 2025
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálatot indított a lengyel Allegro online […]

Ez is érdekelhet