Télen nem csak a kütyük miatt aludhatunk rosszul

idealisalvas.huAzt bizonyára mindenki tudja már, hogy a technika eszközei nincsenek túl jó hatással az alvásminőségre a képernyőből érkező kék fény és az általuk generált erős stimuláció miatt. Ezeket az eszközöket mindenképp érdemes félretenni az elalvás előtti időszakban, ám a téli napokon még a különféle készülékek mellőzése esetén is az átlagosnál többen szenvednek alvásproblémák miatt.

Cikkünkben arról fogunk értekezni, hogy milyen módon befolyásolja a hideg évszak szervezetünk működését, és mit tehetünk az ellen, hogy emiatt állandóan fáradtnak érezzük magunkat.

Azt viszont már ezek előtt is hangsúlyozzuk, hogy a pihenés alapkövét az ágyban kell keresni, mert megfelelő fekvőalkalmatosság nélkül nem biztos, hogy jó eredményekre számíthatunk. A nulladik lépés mindenképp ennek beszerzése legyen, melyhez ideális felületet kínál az Ideális Alvás kanapék, ágyak menüpontja.

A rossz idő megzavarja a normál működést

A téli évszakban sokkal gyengébb a természetes fény, mint nyáron. Ez nem csak a hangulatunkra lehet hatással, ugyanis a félhomály egész nap álmossá tehet minket. Könnyen hihetnénk, hogy emiatt este gyorsan elalszunk majd, de épp az ellenkezője szokott történni: bár egész nap ásítozunk, este csak a plafont kémleljük.

Emellett a kellemetlen kinti körülmények miatt hajlamosak vagyunk az egész napot otthon tölteni, tehát jelentősen lecsökken a napi aktivitás. Ez nem tesz jót a pihenésünknek, így érdemes napi 1 órányi mozgást tudatosan beiktatni a kellemes alvás érdekében.

A hideg évszakban másképp étkezünk

Bizonyára Ön is tapasztalta, hogy télen jobban esnek a nehezebb, zsírban gazdag ételek, mint a nyári forróságban. Amíg mértékletesek vagyunk e téren, addig nincs ezzel probléma, ám nem jó ötlet vacsorára ilyen jellegű finomságokat fogyasztani.

Ha nem tudunk vagy nem szeretnénk alacsony zsírtartalmú ételeket tálalni vacsorára, érdemes az utolsó étkezést a lefekvés előtt 4-5 órával megejteni, hogy legyen idő megemészteni ezeket a nehéz falatokat, mielőtt nyugovóra térünk.

A nem megfelelő hőmérséklet problémás lehet

Talán az egyértelmű, hogy kifejezett hidegben nem jó aludni, de a túl magas hőmérséklet is rossz hatással van az elalvásra és a pihenés minőségére. Sajnos télen könnyű túlzásba esni a fűtéssel, hiszen a munkából hazatérve, fáradtan sokunknak esik jól átmelegedni a radiátor vagy a kandalló mellett.

Figyeljen oda rá, hogy a hálószoba hőmérséklete ne legyen túl magas! Az ideális tartomány 20-23 Celsius fok között mozog. Tovább javíthat a helyzeten, ha minőségi alvási kiegészítőket választ, amelyekkel elkerülhetők az éjszakai hőhullámok és biztosítható a megfelelő szellőzés. 

A cikkben taglalt pontok betartásával sokat tehet azért, hogy télen is megfelelően tudjon pihenni. Egy-két álmatlan éjszakától még nem kell megijedni, de ha annak ellenére is inszomniával küszködik, hogy a fontos pilléreket rendbe tette a pihenés körül, mindenképp forduljon szakemberhez!


 

Összefoglalás

  • Azt bizonyára mindenki tudja már, hogy a technika eszközei nincsenek túl jó hatással az alvásminőségre a képernyőből érkező kék fény és az általuk generált erős stimuláció miatt.
  • Ezeket az eszközöket mindenképp érdemes félretenni az elalvás előtti időszakban, ám a téli napokon még a különféle készülékek mellőzése esetén is az átlagosnál többen szenvednek alvásproblémák miatt.
  • Talán az egyértelmű, hogy kifejezett hidegben nem jó aludni, de a túl magas hőmérséklet is rossz hatással van az elalvásra és a pihenés minőségére.

Z.Zs.

Vélemény, hozzászólás?

Next Post

Hogyan teremthetünk egészséges levegőt az otthonainkban?

hét jan 27 , 2025
Manapság az életünk nagy részét zárt térben töltjük, ide köt […]

Ez is érdekelhet